vara bungas: Kaut kā tā ideja par ZS atbalstītājiem atgādina Zemessardzi 90-to sākumā, kad šādi atbalstītāji veidoja lielu daļu bataljona – kombatanti nekādi, bet motivācija liela. Atgriežamies pie ZS kā pie valsts organizētas nevalstiskas organizācijas GONGO (Government organized non govermental organization), kādreiz ZS likumā to definēja šādi:
“1. pants. Zemessardze un tās vieta valsts aizsardzības sistēmā
(1) Latvijas Republikas Zemessardze ir brīvprātīgs militarizēts sabiedrības pašaizsardzības formējums. Zemessardzes mērķis ir iesaistīt Latvijas Republikas pilsoņus valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā.”
Kas kopīgs 90-m gadiem un šodienai? Apdraudējuma līmenis lustras augstumā. Tolaik bija pat vēl trakāk – okupācijas karaspēks atradās valsts iekšienē. Visu vajadzēja ātrāk, gluži kā tagad. Klupdami krisdami tikām līdz NATO. Un tad čilojām, lidz cikls noslēdzās ar steidzamas transformācijas nepieciešamību. “Jau bija” sajūta.
Pieteicos par atbalstītāju kolīdz šī iniciatīva bija izziņota. Joprojām gaidu, kad kāds ļaus man iesaistīties un palīdzēt.
Skaidrs, ka nebūšu dižais karotājs, bet piedāvāju palīdzēt ar kiberdrošību, piemēram.
Steigas nekādas no ZS puses. Laikam viss ok, neko nevajag.
Nu TIK ātri tur nekas nenotiek. Likuma grozījumi maija sākumā notika. Tagad MK noteikumu kārta, bet MK vēl vācas kopā.
~pusgads, kamēr vīri melnā pārbaudīs Tavas sociālās noslieces, kriminālo pagātni utt- tas ir normāls process. Kamēr Tevi pārbaudīs, S-1 (personāldaļa) par Tevi jau būs aizmirsis, tāpēc pēc pusgada pats pazvani viņiem un atgādini par sevi.
Nepopulārs viedoklis: vīru melnā nav tik daudz, lai kaut ko vispār pārbaudītu, tā kā ja pats neesi kaut kur aktīvi sazīmējies, tad nevienu īpaši nerausta. No pīpētavas.
varbūt, varbūt… bet pusgads parasti ir vidējais termiņš visiem.
Tas tā ir, bet te ir cita lieta. Ja gribi būt atbalstītājs (vai zs) tev jābūt neatlaidīgam savas palīdzības piedāvāšanā. Tas būs pirmais tests uz motivāciju.
Manuprāt tā atbalstītāju kustība ir ļoti laba lieta. ja tāda būtu pieejama agrāk, es arī labāk būtu pieteicies tādā nevis ietu visu (diezgan murgaino) kājnieku pamatapmācības procesu
Ar VB Mārtiņu vienā TOC-ā sēžot apspriedām – pareizā set-upā, briļļains nūģis pie datora var nodarīt lielāku kaitējumu nekā kājnieku pulks spēj nodarīt.
OK, tagad esmu teorētiski apmācīts dziedāt kaujinieku dziesmiņas un soļot ierindā. Nu ar šo ironisko remarku gribu teikt, ka ~ 50 % no pamatenes bija ZS resursu un mana laika izšķērdēšana. Es varētu darīt to ko tagad daru, arī bez tām “zināšanām”
Palīdzība neparedz kompensāciju, izņemot morālo.